Results 1st European Kyokushin / Shinkyokushin Karate Championship For Cadets
3.12.2011 Kobierzyce
Kata
boys
1. Bohdan Demchuk (Ukraine)
2. Maksym Slynko (Ukraine)
3. Filip Szeller (Poland)
4. Arnoldas Grevas (Lithuania)
5. Vlad Tinca (Romania)
6. Rostyslav Ferents (Ukraine)
7. Arturas Zavalnyj (Lithuania)
8. Ihor Maksymiv (Ukraine)
girls:
1. Anette Bordas (Romania)
2. Evelyn Berenyi (Romania)
3. Anastasiia Kudriavtseva (Ukraine)
4. Sofiya Ryabtseva (Ukraine)
5. Chalita Andress (Sweden)
6. Evelina Zasciurinskaite (Lithuania)
7. Paula Malikowska (Poland)
8. Monika Milieskaite (Poland)
Kumite
3th European Kyokushin / Shinkyokushin Karate Championship For Youths U22 results
Team places
1. Lithuania
2. Poland
3. Ukraine
4. Azerbaijan
4. Hungary
Kata
girls:
1. Henrietta Marmarosi (Hungary)
2. Kateryna Borilets (Ukraine)
3. Nadiia Zhuravlova (Ukraine)
4. Lesia Katsay (Ukraine)
5. Anna Csetneki (Hungary)
6. Ina Orlova (Lithuania)
7. Carolina Garcia (Spain)
8. Isabel Maria Ferrandiz (Spain)
men:
1. Oleksandr Tymets (Ukraine)
2. Kyryl Pronichev (Ukraine)
3. Konrad Kozubowski (Poland)
4. Tautvydas Spakauskas (Lithuania)
5. Andriy Ilenko (Ukraine)
6. Denis Ruiz (Spain)
7. Michal Ciechanowski (Poland)
8. Adam Csintalan (Hungary)
kumite
Girls
-55kg
1. Ivona Koreckaja (Lithuania)
2. Joanna Hebda (Poland)
3. Anett Leiter (Hungary)
3. Agata Godos (Poland)
-60kg
1 Ruta Brazdzionyte (Lithuania)
2 Cecilia Wallin (Sweden)
3 Ina Orlova (Lithuania)
3 Kateryna Borilets (Ukraine)
-65kg
1. Eimante Leliukaite (Lithuania)
2. Helga Toth (Hungary)
3. Rosita Magelinskaite (Lithuania)
3. Julita Burczynska (Poland)
+65kg
1. Christine Bucholt (Denmark)
2. Carmen Pelle (Romania)
3. Aleksandra Czerwiecka (Poland)
3. Kristina Kojundzic (Croatia)
Men
-65kg
1. Valeh Jafarov (Azerbaijan)
2. Andro Zinchenko (Georgia)
3. Aigars Buga (Latvia)
3. Zigmas Siurskas (Lithuania)
-70kg
1. Bertels Dimitri (Belgium)
2. Etibar Mammadov (Azerbaijan)
3.Jose Miguel Gomez (Spain)
3. Tautvydas Sniaukas (Lithuania)
-75kg
1. Kyrylo Ragozin (Ukraine)
2. Oleksandr Tymets (Ukraine)
3. Igor Lamot (Poland)
3. Pedro Vico (Spain)
-80kg
1. Erekle Pirveli (Georgia)
2. Patryk Kostrzewa (Poland)
3. Sorin Buciuman (Romania)
3. Oleksii Zavertannyi (Ukraine)
-85kg
1. Maciej Mazur (Poland)
2. Kestutis Radvila (Lithuania)
3. Tomas Struopus (Lithuania)
3. Modestas Cyplis (Lithuania)
+ 85kg
1. Gergo Petho (Hungary)
2. Arvydas Vaitekunas (Lithuania)
3. Michal Malesa (Poland)
3. Maciej Matusewicz (Poland)